Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

NARODOWA WYSTAWA ROLNICZA

Na zaproszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi SHiUZ Bydgoszcz uczestniczyła w Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu

W dniach 30.11 – 2.12 odbyła się w Poznaniu Narodowa Wystawa Rolnicza zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Było to wydarzenie wieńczące obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawę otworzył uroczyście Pan Andrzej Duda, prezydent RP, wraz z Panem Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem rolnictwa, pełniącym obowiązki Gospodarza.

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy uczestniczyła w Wystawie na zaproszenie Ministra Rolnictwa. Możliwość zaprezentowania osiągnięć w czasie Narodowej Wystawy Rolniczej – wśród ponad dwustu innych instytucji działających w obszarze polskiego rolnictwa – traktujemy jako szczególne wyróżnienie i zaszczyt oraz zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz rozwoju polskiej hodowli. Nasze stoisko odwiedził m.in. Pan Artur Balazs, były minister rolnictwa, przewodniczący Kapituły Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem wystawy było przybliżenie rozwoju polskiej wsi na przestrzeni ostatnich stu lat. Prezentowano eksponaty zabytkowych maszyn, różne gatunki zwierząt. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą szkół i uczelni rolniczych oraz doradztwa. Obecne były jednostki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, instytuty badawcze, związki hodowców i firmy działające na rzecz rolnictwa. Tradycyjnie olbrzymią popularnością cieszyły się degustacje potraw regionalnych na stoiskach kół gospodyń wiejskich i konkursy dla najmłodszych.

W czasie wystawy odbywał się także kongres i konferencja naukowa poświęcona wsi polskiej, będące okazją do wymiany wiedzy i doświadczenia oraz poglądów między naukowcami i praktykami zajmującymi się rolnictwem. 

Gościem specjalnym Narodowej Wystawy Rolniczej był Andrzej Duda, prezydent RP, który zwiedzał wystawę w towarzystwie Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Przemysław Trawa, prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rozpoczęcie Narodowej Wystawy Rolniczej Andrzej Duda, prezydent RP W środku: Artur Balazs, przewodniczący Kapituły Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Od lewej: Piotr Augustyniak, dyrektor handlowy SHiUZ Bydgoszcz, Piotr Połoński, rzecznik prasowy SHiUZ Bydgoszcz
Scroll to top
1