Najlepsi z najlepszych województwa kujawsko-pomorskiego w roku 2018

12 stycznia piękny gmach Filharmonii Pomorskiej gościł wirtuozów rolnictwa i hodowli – finalistów konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2018

12 stycznia piękny gmach Filharmonii Pomorskiej gościł wirtuozów rolnictwa i hodowli – finalistów konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2018. Na scenie bydgoskiej filharmonii jak co roku otrzymywali należne honory i nagrody właściciele gospodarstw i firm działających w branży rolnej w województwie kujawsko-pomorskim.

Już XVI edycja konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw jak zwykle zgromadziła licznych znamienitych gości. Gratulacje finalistom i zwycięzcom konkursu składali: Pani Halina Szymańska, szef Kancelarii Prezydenta RP, Pan Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Pan Józef Łyczak, senator, Pan Paweł Szramka, poseł, Pan Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. Obecne były także władze związków producentów rolnych, przedstawiciele świata nauki oraz instytucji i firm działających na  rzecz mieszkańców wsi.

Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy reprezentował Pan Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu. Jak zwykle jest dla nas zaszczytem móc przyczyniać się do wydarzenia tak ważnego dla wszystkich, którym zależy na rozwoju agrobiznesu w Polsce.

Szczególne gratulacje chcemy przekazać laureatom w kategorii produkcja zwierzęca: Państwu Zofii i Romanowi Borkowskim i Państwu Danucie i Ryszardowi Błaszkiewiczom, oraz zwycięzcom nominowanym w kategorii mleczarstwo i produkcja mleka, a są to: Państwo Joanna i Marek KaźmierczakPaństwo Karolina i Maciej Latos i Państwo Anna i Mariusz Wróblewscy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym. Życzymy Państwu dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności, co z pewnością przełoży się na rozwój branży rolnej i hodowlanej w regionie i całym kraju. 

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi  Józef Łyczak, senator
Paweł Szramka, poseł Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski Zofia Kozłowska, przewodnicząca Kapituły Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw
Leszek Hądzlik, prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka
prof. Jacek Długosz, dziekan Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii, UTP w Bydgoszczy
Scroll to top
1