Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

Mega obora w Szpakowie

12 czerwca 2016 roku w Szpakowie u Państwa Guzel mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości otwarcia jednej z najnowocześniejszych obór na Podlasiu

12 czerwca 2016 roku w Szpakowie mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości otwarcia jednej z najnowocześniejszych obór na Podlasiu, z którą Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy współpracuje od lat. Gospodarstwo rodzinne Państwa Guzel – właścicielami gospodarstwa są Państwo Mariola i Adam Guzel, oraz ich syn Paweł z żoną Katarzyną – jest jednym z najlepszych w tej części kraju. Gospodarstwo od lat uzyskuje najlepsze wyniki produkcyjne i hodowlane. Guzelowie wyhodowali kilka buhajów, które są znane hodowcom z całej Polski.

Prezes Wiesław Drewnowski podziękował Państwu Guzel za długoletnią współpracę ze Stacją Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy, przypominając jednocześnie, że buhaje prezentowane w ostatnich ofertach katalogowych naszej Stacji takie jak: BARIS PL005297642261, GLEN PL005270546777 i PASADOBLE ET PL005270546913 pochodzą właśnie z tej hodowli. Prezes Zarządu SHiUZ Bydgoszcz wręczył gospodarzom pamiątkową statuetkę buhaja, która jak mamy nadzieję, będzie przypominać to miłe dla wszystkich wydarzenie.

Hodowla w Szpakowie w chwili obecnej liczy 410 sztuk bydła w tym 213 krów dojnych. Wszystko w gospodarstwie podporządkowane jest produkcji mleka najwyżej jakości.

Jestem pod wrażeniem tego nowoczesnego obiektu na 250 miejsc legowiskowych i wyposażonego m.in. w trzy roboty udojowe, robota do czyszczenia podłóg rusztowych oraz podgarniającego pasze – powiedział Wiesław Drewnowski.

W uroczystości otwarcia uczestniczyły władze wojewódzkie i samorządowe oraz kilkuset hodowców z regionu. Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy reprezentował wspomniany Wiesław Drewnowski, prezes zarządu oraz Dariusz Gawroński i Grzegorz Wojtkielewicz – dyrektorzy Oddziałów.

Po poświęceniu i zwiedzaniu obory oraz gospodarstwa, zaproszeni goście uczestniczyli w pikniku. Ukoronowaniem wieczoru były wspólne emocje podczas meczu piłki nożnej Polska – Irlandia Północna oraz wspólne świętowanie wygranej naszej reprezentacji.

Państwu Guzel dziękujemy za zaproszenie, gratulujemy inwestycji i życzymy dużo zdrowia oraz wielu sukcesów hodowlanych.

Gospodarze uroczystości: Państwo Guzel Nowa mega inwestycja Uroczyste poświęcenie nowo wybudowanej obory Zebrani goście
Prezes Zarządu Wiesław Drewnowski prezentuje pamiątkową statuetkę buhaja od SHiUZ Bydgoszcz, którą za chwilę wręczy Państwu Guzel Goście zgromadzeni w na uroczystym otwarciu nowej obory u Państwa Guzel
Scroll to top
1