Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Lider jest tylko jeden!

12 sierpnia 2015 roku minął rok od pierwszej publikacji wyników genomowej oceny wartości hodowlanej buhajów. Po raz kolejny SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy dowodzi, że jest liderem rankingu!

Hasło to jak mantrę powtarzamy od sierpnia 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy Instytut Zootechniki – PIB opublikował oficjalne wyniki genomowej oceny wartości hodowlanej buhajów dostępne dla każdego pod adresem: http://wycena.izoo.krakow.pl

I dokładnie 12 sierpnia 2015 roku minął rok od pierwszej publikacji.

Po raz kolejny Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy dowodzi, że jest liderem rankingu, na dowód tego poniżej przedstawiamy przedruk ze strony IZOO (kliknij, aby powiększyć).

 

 

Numerem jeden na krajowej liście buhajów ocenionych genomowo jest buhaj należący do SHiUZ Sp. z o.o. –  IDEFIX.

Co prawda aż 3 buhaje posiadają Indeks PF 150, ale pierwsze miejsce należy do naszego IDEFIX’a. Nie dajmy się zmanipulować –  skoro buhaj zajmuje pierwszą lokatę, jest numerem jeden!!

Po raz kolejny efekty naszej wieloletniej pracy są wzorcowe – na 20 pierwszych buhajów z rankingu krajowego 12 należy do SHiUZ – na 100 aż 72 należy do nas. Jak widać, tu proporcje są jeszcze bardziej dobitne. 

 

Warto również zwrócić uwagę na nasze buhaje „córkowe”: BANG na pozycji 2 oraz FAKIR EBH na pozycji 3, które również świadczą o jakości naszej hodowli (tabela ze strony www.izoo.krakow.pl): 

Cieszymy się ze wszystkich wyników oraz z faktu, że z sukcesem realizujemy wdrożony w 2014 roku program pt. „Determinanty genomiczne niektórych cech buhajów, jałowic i krów – potomstwa młodych buhajów ocenionych na bazie markerów SNP oraz ich weryfikacja w warunkach polskiej hodowli bydła HF” znany pod roboczą nazwą „GenoBull”. Efektem tego program są urodzone wiosną 2015 roku pierwsze buhajki, których wyniki ocen genomowych są rewelacyjne i sięgają topowych indeksów buhajów ocenionych w Europie w tym tych pochodzących z USA.

Szanowni Państwo – Lider naprawdę jest tylko jeden!

Opr. Monika Synakiewicz-Zimnicka

Scroll to top
1