Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Kurs inseminacyjny dla gości z Nigerii

W dniach 18-22 lutego 2019 roku odbył się kurs inseminacyjny zorganizowany przez SHiUZ Bydgoszcz dla przedstawiciel nigeryjskiej firmy Real People Concept mającej swoją siedzibę w Ibadanie

W dniach 18-22 lutego 2019 roku odbył się kurs inseminacyjny zorganizowany przez SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy dla przedstawicieli nigeryjskiej firmy Real People Concept mającej swoją siedzibę w Ibadanie.

W kursie inseminacyjnym wzięli udział Panowie: Olagbaju Oluwadare Ayodeji, Mohammed Ahmed, Olagbaju Olawole Tunmise. Oprócz uczestniczenia w szkoleniu inseminacyjnym połączonym z metodami obrazowania z wykorzystaniem USG, grupa nigeryjskich kursantów odwiedziła również Centrum Produkcji Nasienia w SHiUZ Oddział w Olecku, gdzie mogła zapoznać się z procesem produkcji nasienia i zobaczyć najlepsze buhaje ras mlecznych i mięsnych. Kolejnym punktem było Laboratorium Genotypowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy współpracuje z Nigerią od początku 2018 roku. W tym czasie polskie buhaje pochodzące ze SHiUZ-u doczekały się potomstwa na Czarnym Lądzie. Początkowo dużą popularnością cieszyły się buhaje rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, ale wraz z rozwojem współpracy coraz większy udział zdobywają również rasy mięsne.

Ze względu na rosnące zainteresowanie hodowlą bydła na terytorium Republiki Nigerii na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku SHiUZ przeszkoli tam około 50 osób, które będą tworzyły strukturę zajmującą się inseminacją zwierząt gospodarskich.

Oprócz nasienia buhajów SHiUZ  Bydgoszcz dostarcza do Nigerii nasienie ogierów pochodzących z najlepszych hodowli w Polsce oraz prowadzi prace dążące do zacieśnienia współpracy hodowlanej między Polską a Nigerią.

Goście z Nigerii w SHiUZ Bydgoszcz Goście z Nigerii w SHiUZ Bydgoszcz Goście z Nigerii w SHiUZ Bydgoszcz Goście z Nigerii w SHiUZ Bydgoszcz
Goście z Nigerii w SHiUZ Bydgoszcz Goście z Nigerii w SHiUZ Bydgoszcz Goście z Nigerii w SHiUZ Bydgoszcz Potomstwo po buhaju z oferty SHiUZ urodzone w Nigerii
Potomstwo po buhaju z oferty SHiUZ urodzone w Nigerii Goście z Nigerii w SHiUZ Bydgoszcz
Scroll to top
1