Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

KRZYSZTOF JÓZEF BANACH – 1957-2021

W dniu 13 lutego 2021 odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Krzysztofa Banacha, współzałożyciela, prezydenta i wiceprezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, wieloletniego prezesa Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a także członka Rady Nadzorczej Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., po której złożono kwiaty na grobie Krzysztofa Banacha na cmentarzu w Piątnicy. Następnie goście udali się do biura Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Regionu Oceny Wschód w Jeżewie Starym, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Krzysztofowi Banachowi.

Rangę uroczystości podniosła obecność parlamentarzystów: senatora Ryszarda Bobera, posła Stefana Krajewskiego, posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Jurgiela. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentował minister Lech Kołakowski.

Dziękujemy władzom PFHBiPM z prezydentem Leszkiem Hądzlikiem na czele za możliwość wspólnego upamiętnienia Hodowcy i przywódcy podlaskich hodowców, zasłużonego dla rozwoju hodowli bydła w Polsce i na Podlasiu, zawsze zaangażowanego w sprawy SHiUZ Bydgoszcz. W spotkaniu w imieniu Zarządu Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt uczestniczył Bogdan Godlewski, dyrektor Oddziału w Piątnicy.

Scroll to top
1