Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

JUBILEUSZ PODLASKICH HODOWCÓW

Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka obchodzi w tym roku swoje XXV-lecie. Serdecznie gratulujemy!

Przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz: Pan Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu, oraz Pan Dariusz Gawroński, dyrektor Oddziału w Piątnicy, Pan Marcin Oszczapiński, dyrektor ds. kontaktów zagranicznych i Pan Bogdan Godlewski, specjalista ds. hodowli, mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach XXV-lecia Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Uroczystość odbyła się w Tykocinie w dniu 25.10.2018.

Związek, będący prężną organizacją zrzeszającą hodowców pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Banacha, pełni niezwykle istotną rolę strażnika wspólnego interesu podlaskich hodowców i jest ich reprezentacją. Pozycja Podlasia, idącego niemalże “łeb w łeb” z Mazowszem w wyścigu o pierwsze miejsce w produkcji mleka w kraju (2398743000 litrów w roku 2017), jest z pewnością także efektem dobrej pracy władz Związku. 

Święto Podlaskiego Związku rozpoczęła msza święta w intencji hodowców. Następnie uczestnicy przeszli na dziedziniec tykocińskiego zamku, gdzie jubileusz uświetniła między innymi salwa armatnia i pokaz grupy rekonstrukcyjnej. Spotkanie w Tykocinie było także okazją do podziękowań dla przyjaciół Związku i wręczenia wydanego z tej okazji medalu.  Uroczysty jubileusz zakończyła kolacja w zabytkowych wnętrzach zamku.

Zarząd Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt serdecznie dziękuje władzom Związku za zaproszenie, stałą współpracę na rzecz rozwoju hodowli i składa serdeczne życzenia pomyślności na kolejne lata.  

Scroll to top
1