III Narodowy Dzień Mlecznej Fermy u Wioletty i Sylwestra Imiołek

4 września gościliśmy na III Narodowym Dniu Mlecznej Fermy w Gospodarstwie Państwa Wioletty i Sylwestra Imiołek w Krępie (Domaniewice, woj. łódzkie)

4 września gościliśmy na III Narodowym Dniu Mlecznej Fermy w Gospodarstwie Państwa Wioletty i Sylwestra Imiołek w Krępie (Domaniewice, woj. łódzkie). Dniom Mlecznej Fermy przyświeca idea spotkania osób zajmujących się hodowlą krów i produkcją mleka oraz działających w branży rolno-hodowlanej połączonego z dniem otwartym w gospodarstwie mogącym być wzorem tego, w jakim kierunku należy rozwijać fermy mleczne w Polsce i na świecie.

W spotkaniu w Krępie uczestniczyli m.in. Pan Włodzimierz Pabin, prezes Łódzkiego Związku Hodowców Bydła, Pan Waldemar Plantowski, prezes Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła oraz Pan Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich.

Dni Mlecznej Fermy są adresowane przede wszystkim do hodowców bydła, którzy mogą brać udział w wykładach, wymieniać doświadczenia i poznać z bliska najlepsze praktyki wdrożone do codziennego funkcjonowania obory.

Ferma mleczna Państwa Imiołek z Krępy, wicemistrzów Konkursu Agroliga na szczeblu ogólnokrajowym w roku 2011 jest gospodarstwem wyposażonym m.in. w system udojowy karuzelowy z 22 stanowiskami wyposażonymi w mierniki mleka, na potrzeby którego powstał nowy budynek w kształcie półkola o średnicy 14m. System pozwala na wydojenie 100 krów w ciągu godziny. Mleko trafia do nowoczesnej schładzarki o pojemności 8 tysięcy litrów. W gospodarstwie pracuje także stacja odpajania cieląt, automatyczne czochradło, naganiacz krów w poczekalni, bramka segregacyjna dwudrożna, ponadto zainstalowano tam miernik aktywności oraz stacje żywienia krów.

Zwiedzających gospodarstwo oprowadzał Pan Dariusz Kujawski, fachowo omawiając zastosowane rozwiązania techniczne i organizacyjne.

W czasie III Narodowego Dnia Mlecznej Fermy SHiUZ Bydgoszcz reprezentowali: Wojciech Lus i Kamil Urbański, którzy z przyjemnością odpowiadali na pytania dotyczące oferty nasienia buhajów i wyników ostatniej wyceny 2018/2. Dziękujemy za zainteresowanie i wspólny czas.

Szczególne słowa uznania kierujemy do Państwa Wioletty i Sylwestra Imiołek. Gratulujemy wspaniałych inwestycji i życzymy dalszego rozwoju hodowli i produkcji mleka. Dziękujemy za okazaną gościnność.

Scroll to top
1