Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

II Konferencja SM Spomlek w Nieżychowicach

W dniu 23 marca mieliśmy przyjemność współuczestniczyć w II Konferencji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Nieżychowicach k. Chojnic

W dniu 23 marca Spółdzielnia Mleczarska Spomlek już po praz drugi zaprosiła hodowców krów mlecznych, specjalistów-praktyków z uczelni wyższych oraz przedstawicieli firm z otoczenia branży hodowlanej na Konferencję Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Tematem przewodnim konferencji była “Rola Użytków Zielonych w produkcji mleka krów wysokowydajnych”.

Licznie zgromadzonych hodowców przywitał Pan Damian Kożuch, dyrektor SM Spomlek Oddział Chojnice.

Wykłady przedstawili:

prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy – wykład pt. “Potencjał produkcyjny trwałych i polowych użytków zielonych. Poplony i międzyplony ścierniskowe jako uzupełnienie bazy paszowej w żywieniu przeżuwaczy”

mgr inż. Janusz Nalewalski, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka – wykład pt. “Rutyna zabija!? – własne koszty produkcji można ograniczyć śledząc raporty systemowe”

dr Marcin Gołębiewski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – wykład pt. “Kiszonka z kukurydzy w żywieniu bydła mlecznego”

mgr inż. Mariusz Anioła, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu – wykład pt. “Jaką odmianę kukurydzy na kiszonkę wybrać w regionie Kaszub?”

W czasie spotkania odbyły się także prezentacje i pokazy firm z ofertą skierowaną do hodowców. Wszyscy zainteresowani mogli zadawać pytania w czasie wykładów oraz liczyć na indywidualne konsultacje w czasie przerw przy stoiskach informacyjnych.

Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy reprezentował Pan Wiesław Drewnowski, prezes Zarządu oraz Pan Łukasz Urbański, menedżer rejonu.

Dziękujemy za wspólny udział w Konferencji.

Damian Kożuch, dyrektor SM Spomlek Oddział w Chojnicach
prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz Janusz Nalewalski Mariusz Anioła
dr Marcin Gołębiewski
Stoisko informacyjne SHiUZ Bydgoszcz w czasie konferencji SM Spomlek Damian Kożuch Losowanie nagród od sposorów
Scroll to top
1