Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

“Idą, idą polem żniwa”

Przepióreczka się odzywa, 
Idą, idą polem żniwa, 
Brzęczą sierpy, brzęczą kosy, 
Ciężkie ziarnem lecą kłosy.
M. Konopnicka

W sobotę 21 sierpnia obyło się w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku uroczyste Dożynkowe Spotkanie "Rolników Pomorza i Kujaw". Rozpoczęte tradycyjnie Mszą św. w Kolegiacie Świętych Apostołów Piotra i Pawła doroczne wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, właścicieli i pracowników czołowych gospodarstw województwa kujawsko-pomorskiego oraz reprezentacje instytucji i firm działających na rzecz rolnictwa. W czasie ceremoniału zachowującego tradycyjne, polskie obrzędy wieńczące trud pracy w polu: poświęcenie wieńca i chlebów dożynkowych, podziękowania za pracę i dary ziemi oraz składanie życzeń, by nigdy nikomu nie zabrakło chleba, licznych rolników za ich życiowy wkład w rozwój polskiego rolnictwa uhonorowano odznaczeniami i wyróżnieniami.

Spotkanie uświetnili senatorowie: Pan Ryszard Bober i Pan Józef Łyczak, Pan Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm RP, Pan Zbigniew Sosnowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Pan Ryszard Kamiński, wiceminister rolnictwa, Pan Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski. W rolniczym święcie w Ciechocniku miał zaszczyt uczestniczyć także Pan Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu SHiUZ Bydgoszcz.

Od początku towarzyszmy ciechocińskim spotkaniom branży rolno-hodowlanej w Dworku Prezydenta RP i związanemu z nimi  konkursowi "Rolnik Pomorza i Kujaw". Zarząd i zespół SHiUZ Bydgoszcz - firmy, która od ponad 60 lat współpracuje z polskimi hodowcami bydła i trzody chlewnej, codzienne troski i trud nierozerwalnie związany z uprawą ziemi i utrzymywaniem żywego inwentarza zna z własnego doświadczenia.  Ale nie jest nam także obca satysfakcja z efektów pracy. Możliwość wspólnego świętowania i symbolicznego dzielenia się chlebem  z tegorocznego zboża odczytujemy jako wyraz zaufania i dowód dobrych rezultatów w postaci genetyki i produkcji uzyskiwanej w gospodarstwach naszych Klientów.  Pozwalamy sobie także wyrazić nadzieję, że wspólna obecność na Święcie Plonów będzie dobrym znakiem na przyszłość.

Godną oprawę uroczystości zapewnili artyści: Pan Aleksander Kamedulski i Zespół Folklorystyczny "Kruszynioki", wykonując pieśni tradycyjne oraz patriotyczne.

Scroll to top
1