Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Gospodarstwo, które warto poznać!

Państwo Marzena i Jacek Kujawowie ze Zbrachlina (gm. Waganiec, powiat aleksandrowski), od 1997 r. prowadzą gospodarstwo rolne, stale je rozbudowując i modernizując

Państwo Marzena i Jacek Kujawowie ze Zbrachlina (gm. Waganiec, powiat aleksandrowski), od 1997 r. prowadzą gospodarstwo rolne, stale je rozbudowując i modernizując, i osiągając przy tym wyróżniające się i coraz lepsze wyniki w produkcji mleka. 

Państwo Marzena i Jacek Kujawowie w 2012 roku zostali laureatami konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw zdobywając Grand Prix w kategorii mleczarstwo i produkcja mleka.

W roku 2015 przeciętna wydajność w oborze Państwa Kujawów wyniosła 10438 kg mleka, przy średniej liczbie krów dojnych wynoszącej 23 szt. (59. miejsce wśród wszystkich obór ocenianych w woj. kujawsko-pomorskim). To wspaniały wynik, ale Państwo Kujawowie nie ustają w rozwijaniu gospodarstwa i zwiększaniu skali produkcji. Są w trakcie budowy nowej obory na 60 szt bydła, z halą udojową 5×2 typu “rybia ość”, z trzema rzędami legowisk i korytarzem przejazdowym dla nowego wozu paszowego. Budynek, który powstaje już z bloczków silikatowych, będzie posiadał dach z płyt warstwowych i żaluzje na całej długości. Przewidziano też automatyczny system nawiewowy.

Gorąco kibicujemy tej inwestycji i życzymy dalszych sukcesów hodowlanych.

Państwa Marzena i Jacek Kujawa Nowo powstające mury przyszłej obory w gospodarstwie Państwa Marzeny i Jacka Kujawów SARNA 11 PL005412475880 Rodzina Kujawów ze Zbrachlina w komplecie
Scroll to top
1