O przyszłości polskiego rolnictwa

Odmiennie niż w latach ubiegłych - z powodu panującej pandemii - przebiegło tegoroczne "Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej", którego partnerem była Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Wykłady ekspertów były transmitowane w internecie poprzez kolejne dni bez możliwości uczestnictwa audytorium, ale nie mogło zabraknąć uroczystej gali, w czasie której nagrodzono najlepszych rolników i sołtysów działających w województwie kujawsko-pomorskim. Miała ona miejsce w dniu 25 września, i tradycyjnie uświetnili ją swoją obecnością ministrowie rolnictwa, czołowi przedstawiciele organizacji rolniczych i eksperci oraz właściciele największych gospodarstw, reprezentanci firm i instytucji działających na rzecz polskiej wsi.

Pierwszą częścią uroczystego spotkania była debata ministrów i ekspertów, dotycząca możliwych scenariuszy rozwoju obszarów wiejskich w Polsce i Europie. Goście odpowiadali na pytania o szanse i zagrożenia, jakie może nieść ze sobą tzw. "Nowy Zielony Ład". Tegorocznymi panelistami byli: Pan Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, Pan Wojciech Mojzesowicz, Pan Gabriel Janowski, Pan Czesław Siekierski, Pan Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolnych, Pan Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W drugiej części gali zostały wręczone nagrody laureatom konkursów "Rolnik Roku" oraz "Sołtys Roku" przeprowadzanych przez redakcję "Gazety Pomorskiej".

SHiUZ Bydgoszcz w czasie tegorocznego Forum reprezentowali: Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu, oraz Martyna Nawrocka i Marcin Wrotecki, menedżerowie rejonu, którzy byli także do dyspozycji zgromadzonych na stoisku informacyjnym SHiUZ.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za możliwość wspólnego dzielenia się radościami i troskami związanymi z prowadzeniem działalności rolno-hodowlanej. Życzmy sobie wzajemnie, by kolejne spotkanie przebiegło w równie miłej atmosferze i już bez konieczności stosowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa.

Scroll to top
1