Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Dożynki Rolników Pomorza i Kujaw, Ciechocinek 2017

Po raz 9-ty w gościnnych progach Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku, rolnicy Pomorza i Kujaw spotkali się na uroczystych dożynkach

Po raz 9-ty w gościnnych progach Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku, rolnicy Pomorza i Kujaw spotkali się na uroczystych dożynkach, które w tym roku miały miejsce w dniu 26 sierpnia.

Spotkania w Ciechocinku tradycyjnie odbywają się pod patronatem Prezydenta RP. Rangę tegorocznych uroczystości wyznaczyła obecność Pani Haliny Szymańskiej, szefa Kancelarii Prezydenta. Przybyli także parlamentarzyści: Pan Jan Krzysztof Ardanowski, Pan Paweł Skutecki oraz Pan Paweł Szramka. Władze wojewódzkie reprezentował Pan Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski, a z ramienia samorządu wojewódzkiego obecny był Pan Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Pomorza i Kujaw. W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w uroczystościach uczestniczył Pan Krzysztof Rodzik.

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Piotra i Pawła, której przewodniczył ks. prałat Grzegorz Karolak. Po mszy uczestnicy w uroczystym korowodzie, który otwierał zespół folklorystyczny “Kruszynioki”, co jak zwykle budziło zainteresowanie i podziw u mieszkańców Ciechocinka i kuracjuszy, przeszli na teren Dworku Prezydenta.

Atmosfera radosnego święta plonów, które – co podkreślali zgromadzeni rolnicy – są bardzo dobre, przeplatana była przykrą świadomością trudnej a nawet tragicznej sytuacji w wielu gospodarstwach dotkniętych skutkami nawałnicy. Przedstawiciele administracji rządowej oraz samorządu terytorialnego zapewniali o prowadzeniu prac na rzecz systematycznej pomocy poszkodowanym i stałym monitorowaniu sytuacji.

Dożynki w Ciechocinku były jak zwykle okazją do uhonorowania wyróżniających się rolników i hodowców z województwa kujawsko-pomorskiego. W tym roku miał też miejsce szczególny moment – uroczysta inauguracja Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła Opasowego. Serdecznie gratulujemy hodowcom bydła mięsnego z okazji założenia Związku i życzymy pomyślności i rozwoju hodowli.

Spotkanie uświetnił występ zespołu folklorystycznego “Kruszynioki” oraz podwójny recital Pana Aleksandra Kamedulskiego.

Jan Krzysztof Ardanowski, poseł
ks. prałat Grzegorz Karolak
Zofia Kozłowska, przewodnicząca Kapituły Konkursu 'Rolnik Pomorza i Kujaw' Pani Halina Szymańska, szef Kancelarii Prezydenta RP, odczytała list Pana Andrzeja Dudy do uczestników Dożynek w Ciechocinku
Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Pomorza i Kujaw
Paweł Skutecki, poseł Paweł Szramka, poseł
Pamiątkowa fotografia założycieli Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła Opasowego Zespół Kruszynioki Aleksander Kamedulski
Scroll to top
1