Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

5-ta MLECZNA GALA

17 maja 2018 uczestniczyliśmy w zorganizowanej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka – MLECZNEJ GALI 2018

Mały jubileusz i wspaniałe święto polskiego mleka. 17 maja 2018 uczestniczyliśmy w zorganizowanej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka – MLECZNEJ GALI 2018, na której nagrodzono hodowców, którzy w 2017 roku uzyskali najwyższe wydajności mleczne w swoich stadach. Po raz kolejny z tej okazji spotkaliśmy się w Fortecy Kręglickich w Warszawie (zwanej także Fortem Legionów), która na ten dzień stała się stolicą polskiego mleka.

Uroczystość objęta została honorowymi patronatami Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.

Na jubileuszowej Gali obecni byli m.in. Krzysztof Rodzik – szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krystian Popławski – dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Maria Fajger – prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Andrzej Sutkowski – prezes Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Ceremonię poprowadziła znana z telewizyjnego reality show „Rolnik szuka żony” Marta Manowska.

Galę rozpoczął Gospodarz spotkania – Pan Leszek Hądzlik, prezydent PFHBiPM – gratulując wszystkim hodowcom osiągniętych wyników. Gratulacje hodowcom złożył również Krzysztof Rodzik reprezentujący Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela, który zapewnił, iż ministerstwo będzie wspierać polskich hodowców i producentów mleka, a także szukać dla nich nowych rynków zbytu.

Cieszymy się, że wśród nagrodzonych nie zabrakło na stałe z nami współpracujących gospodarstw i to w bardzo różnorodnych kategoriach co do liczebności stada. Sylwetki niektórych z laureatów prezentowaliśmy już we wcześniejszych materiałach. Przy tej okazji miło nam również było usłyszeć i to wprost ze sceny, że w tych sukcesach mamy swój udział. To budujące i jednocześnie niezwykle inspirujące, że oferowana przez naszą firmę genetyka, wieloletnia współpraca oraz odpowiedzialność za podejmowane decyzje hodowlane przekładają się na wymierne efekty i postęp polskiej hodowli.

Mleczna Gala była także idealną okazją do podziękowania zakładom mleczarskim, które aktywnie wspierają hodowców bydła mlecznego w ich codziennej pracy.

Za zaproszenie Zarząd SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy serdecznie dziękuje, a Wszystkich Hodowców serdecznie pozdrawiamy i życzymy kolejnych (wspólnych) sukcesów w pracy hodowlanej.

Scroll to top
1