Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

25-lecie Kliniki “HIRON” w Augustowie

Dnia 21.06.2015 r. dzięki zaproszeniu Pana Leszka Czokajło, prowadzącego klinikę “HIRON” w Augustowie, mieliśmy możliwość uczestniczenia w spotkaniu z okazji 25-lecia działalności Firmy.

Dnia 21.06.2015 r. dzięki zaproszeniu Pana Leszka Czokajło, prowadzącego klinikę weterynaryjną ,,HIRON” w Augustowie, mieliśmy możliwość uczestniczenia w spotkaniu z hodowcami z okazji 25-lecia działalności Firmy.
W spotkaniu uczestniczył znany lekarz weterynarii z Wrocławia, prof. Roland Kozdrowski, który omówił temat: “Znaczenie badań diagnostycznych w optymalizacji rozrodu krów”. Szczegółowo przedstawiono analizę problemu płodności krów – z sali padały pytania od hodowców na temat wczesnego zamierania zarodków w drogach rodnych samicy.
Firmę SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy reprezentowali: Grzegorz Wojtkielewicz, Karol Sass, Monika Antoszewicz i Urszula Szydłowska.

Grzegorz Wojtkielewicz przedstawił temat wyceny genomowej buhajów. Hodowcy dowiedzieli się, że Polska należy do czołowych hodowli europejskich, będąc od 2012 r.  członkiem elitarnego konsorcjum “Eurogenomics” , zapoznali się też z najnowszą ofertą buhajów wycenionych genomowo i tradycyjnie. Mówiąc o ofercie genomowej Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy nie można było pominąć niebagatelnego wkładu Naszej Stacji we wprowadzenie tej metody oceny bydła do praktyki hodowlanej w Polsce.

Dziękując za dotychczasową współpracę i miłe przyjęcie, życzymy Panu Leszkowi i całemu zespołowi Kliniki Weterynaryjnej “Hiron” kolejnych dziesiątków lat pomyślności.

       
       
     
       
Scroll to top
1