Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Wieś to fundament polskości

Listopadowe spotkania "Rolników Pomorza i Kujaw" - laureatów i mecenasów Konkursu organizowanego od 18 lat pod tą nazwą - upamiętniające odrodzenie polskiej państwowości w 1918 roku, odbywające się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy to już tradycja. Mająca z tej okazji miejsce gala "Niepodległa wdzięczna rolnikom" odbyła się w dniu 18 listopada i obejmowała swoim programem koncert pieśni patriotycznych, wykład okolicznościowy  oraz wręczanie odznaczeń państwowych i resortowych, a także wystąpienia zaproszonych gości.

W spotkaniu uczestniczyli: Pan Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm i przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, Pan Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski,  Pan Marcin Wroński, zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy reprezentował Pan Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu.

Niezwykle miło nam zakomunikować, że w czasie spotkania uhonorowano Pana Wiesława Drewnowskiego, emerytowanego prezesa SHiUZ Bydgoszcz, który otrzymał "Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego" Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis - w uznaniu zasług na rzecz Województwa Kujawsko-Pomorskiego i jego mieszkańców.

Scroll to top
1