Wdzięczność i zobowiązanie

Przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Gali Rolniczej "Niepodlega - Wdzięczna Rolnikom", która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w dniu 6 listopada 2021 r.

Wydarzenie wpisujące się w listopadowe dni pamięci o walczących za niepodległą Polskę, zorganizowane zostało przy udziale  Kancelarii Prezydenta RP, którą reprezentował Pan Jan Krzysztof Ardanowski, poseł i przewodniczący Rady ds. Wsi i Rolnictwa przy Prezydencie RP, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Obecny był gospodarz miejsca, Pan Radosław Kempiński, wicewojewoda kujawsko-pomorski, a także przedstawiciele innych instytucji związanych z ludźmi wsi. Współorganizatorem Gali była Kapituła Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw" z jej przewodniczącą, Panią Zofią Kozłowską, a szczególnym gościem uroczystości był emerytowany prof. Witold Podkówka.

Najważniejszym momentem spotkania było uhonorowanie osób pracujących w rolnictwie i hodowli. Z ogromną radością możemy Państwa poinformować, że wśród wyróżnionych znaleźli się wieloletni pracownicy Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt: Joanna Szulc oraz Piotr Augustyniak, którzy otrzymali odznakę honorową "Zasłużony dla Rolnictwa", przyznawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, działającym na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i produkcji rolno-hodowlanej. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Jan Krzysztof Ardanowski, wieś była i jest miejscem wzrastania, kształtowania charakterów i postaw patriotycznych u kolejnych pokoleń Polaków, dawniej walczących z bronią w ręku, a teraz z oddaniem pracujących na rzecz całego kraju.  Tak jak w przeszłości, tak i teraz sektor rolny ma kluczowe znaczenie dla bytu całego państwa, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo żywnościowe, ale także konkurencyjność Polski na rynkach światowych za sprawą stale rosnącego eksportu surowców i produktów spożywczych. Życzmy sobie, aby tak pozostało w bliższej i dalszej przyszłości, by nigdy nie zabrakło zdrowej i smacznej żywności, zrodzonej przez polską ziemię i wytworzonej w polskich gospodarstwach i firmach przetwórczych.

Galę uświetnił swoim występem Pan Aleksander Kamedulski, światowej klasy śpiewak operowy, który wykonał pieśni patriotyczne i utwory Stanisława Moniuszki.

Scroll to top
1