EKO-KURSY

SHiUZ Bydgoszcz od wielu lat organizuje cenione w branży szkolenia w zakresie unasieniania krów i loch.

W roku 2017 wprowadziliśmy do naszej oferty

INSEMINACYJNE EKO-KURSY

nauka inseminacji na fantomie krowy

EKO-KURSY to nowa jakość szkoleń inseminacyjnych:

– bezpieczne i intensywne ćwiczenia praktyczne na nowoczesnym fantomie

– kursy organizowane w terenie

 

Prowadzone są przez najwyższej klasy specjalistów-praktyków z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Kurs unasieniania obejmuje szeroki zakres wiedzy teoretycznej i zajęcia praktyczne z wykorzystaniem wypreparowanych narządów rozrodczych krów i loch oraz fantomów. Uczestnik kursu poznaje podstawy hodowli bydła, anatomii i fizjologii układu rozrodczego krowy i lochy, technologii produkcji, przechowywania i transportu nasienia buhaja i knura oraz wszystkie zagadnienia związane z przeprowadzaniem zabiegu unasieniania u bydła i trzody chlewnej.

Fantom krowy “Henryetta” jest nowym rozwiązaniem w kształceniu przyszłych inseminatorów i pomocą w nabywaniu umiejętności wykonania zabiegu sztucznego unasieniania.

Stopień trudności najtrudniejszej czynności, czyli przejścia kateterem przez szyjkę macicy jest porównywalny do jej wykonania na żywej krowie. Nieporównywalny jest natomiast komfort ćwiczeń pomiędzy statycznym fantomem a niespokojnym zwierzęciem narażonym na dodatkowy stres.

nauka inseminacji na fantomie krowy 

nauka inseminacji na fantomie loch

Ukończenie kursu daje uprawnienia do wykonywania zawodu inseminatora – świadczenia usług inseminacji u hodowców, bądź unasieniania zwierząt we własnym stadzie – w oparciu o zgodę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szkolenia odbywają się na terenie całej Polski, w sposób dogodny dla uczestników.

Kursy inseminacji cieszą się także popularnością wśród szkół średnich i uczelni wyższych, jako uzupełnienie programów nauczania zwiększające szanse młodych ludzi na rynku pracy.

Zgłoszenia na kurs inseminacji

kurs inseminacji

Organizujemy także kursy inseminacji krów, w czasie których odbywają się ćwiczenia na żywych zwierzętach.

Zgłoszenia na kurs inseminacji

Scroll to top
1